Nagrobek – cena. Ile kosztują pomniki na cmentarz? Czy warto kupić nagrobek granitowy?

nagrobek cena

Zastanawiasz się, czy granit to dobry materiał na nagrobek? Cena grobowca może być różna. Ostateczne koszty zakupu monumentu zależne są od użytych materiałów. Sprawdź, ile kosztuje podwójny pomnik, a ile pojedynczy.

Doskonale wiesz, że wybór odpowiedniego nagrobka to kluczowa kwestia podczas organizacji pogrzebu. Nie wiesz, jak wybrać nagrobek? Cena nagrobku granitowego będzie z pewnością różnić się od ceny pomnika z plastiku. Zakład kamieniarski daje ci zbyt duży wybór nagrobków? Dowiedz się, jaki jest cennik. Sprawdź popularne wzory nagrobków. W ten sposób znajdziesz idealne rozwiązanie.

Ceny nagrobków – co wpływa na koszt zakupu pomnika na cmentarz?

Chcesz wiedzieć, co wpływa w dużym stopniu na ceny nagrobków? Przede wszystkim materiał ich wykonania. Zakłady kamieniarskie najczęściej produkują pokrywy cmentarne z granitu. Stworzenie nagrobka wykonanego z granitu lub marmuru zajmuje sporo czasu. Sprawdź, z jakich materiałów wykonywane są pomniki cmentarne.

Nagrobek granitowy

Grób wykonany z granitu to najczęściej spotykane rozwiązanie na cmentarzach. Obeliski pogrzebowe z tego materiału to wydatek od około 3000 złotych w górę za podstawowe modele. Granit cmentarny charakteryzuje się wysoką odpornością na zniszczenia. Granitowe grobowce są odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Przeczytaj
Zdjęcie na pomnik – jak wybrać odpowiednie zdjęcie nagrobkowe? Na co zwrócić uwagę? Kto wykonuje nadruki na porcelanie?

Nagrobek marmurowy

Nagrobki podwójne i pojedyncze często wykonywane są z marmuru. Te są znacznie droższe od tradycyjnych modeli. Marmurowe wyroby to najdroższe nagrobki. Ceny mogą oscylować w granicy kilku i kilkudziesięciu tysięcy złotych za pomnik.

Pomniki cmentarne chińskie

Granity chińskie to ciekawa propozycja. Chcesz, aby grobowiec wyróżniał się spośród innych? Postaw na nagrobek pojedynczy lub podwójny z gotowych wzorów chińskich. Przygotuj się na wydatek od 3000 do 5000 złotych za wybrany model nagrobka. Pamiętaj, że czas wykonania chińskiego nagrobka to maksymalnie 2–3 dni.

Pomniki cmentarne i ich kształty. Jak wpływają na cennik?

Chcesz kupić pojedynczy nagrobek? Szukasz oszczędności? Stawiaj na proste i minimalistyczne kształty lub odwiedź stronę https://oszczedniej.pl/. W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych. Nagrobki prostokątne są najtańsze, a ich ceny sięgają do 6000 złotych. Im więcej zaokrągleń, tym wyższa cena grobowca. Na cenę ma też wpływ grubość wykorzystanych płyt do produkcji posągu. Najtańsze są cienkie 5 cm płyty. Za nieco grubsze zapłacisz nawet drugie tyle więcej. Wszelkie nieregularne kształty nagrobka to dodatkowe wydatki. Jeśli chcesz zaoszczędzić, stawiaj na minimalizm i prostotę.

Ceny pomników pojedynczych

Cena pojedynczych monumentów sięga nawet do 10 000 złotych. Wpływ na koszty mają głównie wymiary i materiał wykonania. Podstawowe wymiary pojedynczych grobowców, to 190 × 90 cm. Masz wykupione miejsce na cmentarzu? Sprawdź, czy zmieści się na nim pojedynczy obelisk dla zmarłego.

Przeczytaj
Nagrobki pojedyncze – co warto o nich wiedzieć? Ile kosztują? Jak zaprojektować pomnik z granitu dla jednego zmarłego?

Ceny pomników podwójnych

Grobowce podwójne mogą być granitowe i nie tylko. Ceny poszczególnych modeli sięgają do 15 000 złotych i więcej. Tradycyjne nagrobki granitowe dla dwóch osób są średnio warte 50006000 złotych. Popularnym rozwiązaniem jest płyta nakładowa, jednak to generuje dodatkowe koszty.

Jak dodatki wpływają na wygląd i ceny nagrobków?

Poniżej znajdziesz listę usług i produktów wpływających na ostateczne ceny nagrobków. Oto kilka z nich:

  • lampiony – do 500 złotych;
  • wazony – do 250 złotych;
  • krzyże – do 1000 złotych;
  • zdjęcia na nagrobek – do 100 złotych;
  • ławeczki przed grobowcem – do 300 złotych.

Wszystkie powyższe usługi generują dodatkowe koszty zakupu i montażu nagrobka. Ceny mogą być różne, w zależności od firmy kamieniarskiej.

Litery na nagrobku

Wykonanie nagrobka często wiąże się z naklejeniem liter informujących o zmarłej osobie. Litery piaskowane i metalowe to wydatek około 3 złotych za sztukę. Precyzyjne litery mosiężne generują już koszty na poziomie 10 złotych za sztukę. Pamiętaj, że pracownia kamieniarska często wycenia realizację nagrobka wraz z liternictwem.

Nagrobek pojedynczy czy podwójny? Jak wybrać miejsce złożenia ciała?

Samo wykonanie monumentu na cmentarz to dość prosta sprawa. Pojedynczą i podwójną mogiłę ozdobną zamówisz bezpośrednio w zakładzie kamieniarskim. Ile kosztuje postawienie pomnika na cmentarzu? Oto podstawowe wydatki:

  • miejsce na cmentarzu – nawet do kilku tysięcy złotych;
  • montaż pomnika – wydatek do 1000 złotych;
  • transport nagrobka na cmentarz – ustalany indywidualnie przez zakład kamieniarski (często wliczony w cenę).
Przeczytaj
Obudowy grobów – jak wykonuje się nagrobek tymczasowy? Kiedy trzeba go zastosować? Jak długo można go wykorzystywać?

Pamiętaj jednak, że ostateczne koszty montażu i produkcji nagrobków są zależne od wielkości danego miasta. Im większa miejscowość, tym większe koszty usług i materiałów. Chcesz stworzyć piękny, pamiątkowy grobowiec rodzinny? Wybieraj tylko wysokiej klasy materiały takie, jak granit i marmur. Nagrobki to wieloletnia inwestycja, na której najczęściej nie warto oszczędzać.

Ceny nagrobków – co jeszcze wpływa na cenę grobowca?

Bezpośredni wpływ na cenę nagrobków ma przede wszystkim materiał wykonania. Warto jednak wiedzieć, że jest kilka warunków określających ceny nagrobków. Zaliczamy do nich:

  • kraj pochodzenia kamienia;
  • kolor;
  • grubość;
  • gęstość;
  • struktura.

Uwzględnij powyższe elementy, a szybko ocenisz, ile warty jest nagrobek. Metr kwadratowy granitu kosztuje średnio od 600 do nawet 3000 złotych. Pamiętaj! Im ciemniejszy kamień wybierzesz, tym większe będą ceny nagrobków na etapie produkcji.

Zobacz także:

Przeczytaj
Czyszczenie nagrobków – kto się tym zajmuje? Jakich środków czystości użyć? Jak umyć nagrobek z granitu?
Archiwum: lipiec 2024
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *