Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Budowa tego kościoła, przylegającego do klasztoru Sióstr Maryi Niepokalanej rozpoczęła się w roku 1951 a jej poświęcenie nastąpiło pół roku później. Rozbudowa osiedla Paderewskiego w Katowicach spowodowała, iż pojawiła się konieczność powiększenia budynku, gdyż wiernych przybywało w szybkim tempie. Po licznych staraniach, w roku 1978 władze państwowe wydały pozwolenie na rozbudowę kościoła. Zaprojektowania tego przedsięwzięcia podjął się inż. Stanisław Kwaśniewicz. Kościół został poświęcony w roku 1983. Rok później rozebrano stary kościół a w jego miejsce postawiono dom katechetyczny.

Za wystrój wnętrza budynku odpowiadał ceniony artysta Roman Nyga. Architektonicznie, świątynię zachowano w surowym stylu a jej główną ozdobą jest duży witraż zlokalizowany za ołtarzem głównym. Witraże w bocznych oknach są jego dopełnieniem. Duże stacje drogi krzyżowej są bardzo dobrze wyeksponowane na wysokich murach świątyni. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, wykorzystanym w tym budynku jest ustawienie ławek dla wiernych na dwóch poziomach.

W terytoriach parafii znajdują się dwa domy zakonne: Sióstr Maryi Niepokalanej oraz Sióstr Misjonarek Miłości. Przy kościele, działa wiele grup parafialnych. Można pośród nich wymienić: Dzieci Maryi, Grupę młodzieżową Przystań, Kościół Domowy, Krąg Biblijny, Legion Maryi, Odnowę w Duchu Świętym, ruch Focolare, Żywy Różaniec czy Związek Górnośląski. Uroczystości odpustowe odbywają się dnia 15 sierpnia.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Graniczna 26, 40-018 Katowice
tel. (32) 255 48 72

Graniczna 26, 40-018 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).