Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbe

Nabożeństwa, odprawiane przy maryjnej kapliczce na ul. Wozaków, przez franciszkanów z okolicznych Panewnik nie były wystarczające dla wspólnoty, która w niezwykłym tempie rozrastała się na przełomie lat ’70 i ’80 na terenie Brynowa. Obok kapliczki powstała wiata, poświęcona błogosławionemu wtedy Maksymilianowi Kolbe.

W roku 1982 otrzymano pozwolenie na budowę nowego kościoła. Jednakże zanim on powstał, nabożeństwa były odprawiane w tymczasowej kaplicy, urządzonej w budynku gospodarczym. Właściwe prace gospodarcze rozpoczęły się w roku 1984. Stan surowy osiągnięto w 1992 roku. Konsekracja wybudowanego już kościoła nastąpiła rok później.

Za projekt świątyni odpowiadał dr. Zbigniew Weber. Rzeźby zdobiące wnętrze budynku są autorstwa Andrzeja Borgieła. Efektowne witraże, będące jedną z głównych ozdób świątyni są dziełem Wiktora Ostrzołka. Szczególnie godnym polecenia elementem wystroju kościoła są cztery obrazy, malowane na desce, przedstawiające: Matkę Boską Częstochowską, Boże Miłosierdzie, św. Barbarę i św. Jadwigę Śląską. Ich twórcą jest ceniony artysta Leopold Kubica.

W parafii tej działają liczne grupy, pośród których znajdują się: Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, Bractwo Szkaplerzne, Dzieci Maryi, Franciszkański Zakon Świeckich, Koło różańcowe, Legion Maryi, Oaza Rodzin, Ruch Światło-Życie – w wersji dla młodzieży oraz dla dorosłych czy Zespół Charytatywny. W 1999 roku, przy parafii powstał chór kameralny Fermata, który obecnie działa przy Miejskim Domu Kultury w Piotrowicach.

Parafia św. Józefa
Gliwicka 76, 40 – 854 Katowice
tel. (32) 254-28-49

Z. Kossak-Szczuckiej 24, 40-578 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).