Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Szczepana

Pierwsze wzmianki o drewnianym kościele, stojącym na terenie Bogucic, miały miejsce już w roku 1403. W tej formie istniał do roku 1773, następnie został rozbudowany i służył wiernym do 1891 roku. Po jego rozbiórce, poświęcono kamień węgielny pod budowę nowej świątyni. Obecny kościół powstał w roku 1894. Znalazł się w nim obraz Matki Boskiej ze starej, drewnianej świątyni.

Od samego początki istnienia parafii w Bogucicach, czczono w niej obraz Matki Boskiej Boguckiej. Z czasem kult stał się tak duży, iż miejsce to stało się sanktuarium maryjnym. Sam obraz pochodzi z XV, przestawia Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus.

W roku 1954 kościół św. Szczepana doczekał się renowacji, cudowny obraz przeniesiono wtedy do ołtarza głównego, umieszczając go w tryptyku, później zaś we wnęce ołtarza. Renowację dzieła przeprowadzono jak do tej pory dwukrotnie – w 1930 oraz 1994 roku. Uroczystej koronacji obrazu (złotymi koronami, uzupełnionymi szlachetnymi kamieniami i poświęconymi przez Jana Pawła II w 1999 roku w Gliwicach) dokonano w 2000 roku.

Ozdobna ambona, witraże w strzelistych i wysokich oknach oraz rozbudowane ołtarze, to główne atrakcje architektoniczne tego kościoła.

Interesującą ciekawostką z historii parafii jest to, iż po rozbiórce starego, drewnianego kościoła w roku 1891, powtórnie wykorzystano drewno z niego pochodzące. Wykonano z niego krzyżyki, które były sprzedawane parafianom a fundusze uzbierane w ten sposób wspierały wspólnotę w budowie nowej świątyni.

Parafia św. Szczepana
Markiefki 89, 40-211 Katowice
tel. (32) 258-47-92

Markiefki 89, 40-211 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).