Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Stanisław Kostki

Pierwotnie tereny dzisiejszego Giszowca podlegały administracyjnie pod parafię w Mysłowicach. Reorganizacja dekanalna, przeprowadzona w okresie międzywojennym sprawiła, iż obszar ten trafił pod opiekę parafii z Janowa. W związku z rozwojem okolicy i znacząco zwiększającą się liczbą mieszkańców, pojawiła się idea wydzielenia samodzielnej parafii oraz budowa osiedlowego kościoła. Kronikę parafialną założono już w roku 1949, jednakże oficjalne erygowanie parafii miało miejsce dopiero w roku 1957.

Na lata ’40 XX wieku przypadają główne starania o wystawienie świątyni dla wspólnoty. Budynek został zaprojektowany przez Jerzego Kruga i charakteryzuje się on nietypową formą w dość ascetycznym stylu. Budowy świątyni dokonano w latach 1946 – 1948. Na miejsce palcu parafialnego wybrano obrzeża bukowego lasu, który zapewniał kameralność miejsca.

Front budynku ozdobiony jest półkolistym zadaszeniem wejścia, pod którym znajduje się duża, przeszkolona powierzchnia. Nad wejściem góruje krzyż. Okna w ścianach bocznych są okrągłe i wyposażone w szyby witrażowe. Wystrojem kościoła zajęła się Helena Szuster. Wnętrze także posiada ascetyczny charakter a jego największą ozdobą jest ołtarz główny z wizerunkiem św. Stanisława Kostki oraz stacje Drogi Krzyżowej. Budynek ten został poświęcony oraz konsekrowany w roku 1948.

W ramach wspólnoty działają liczne grupy parafialne, pośród których warto wymienić: Dzieci Maryi, Ruch Światło-Życie, Zespół charytatywny, Wsp. Krwi Chrystusa, Wsp, Żywego Różańca.

Parafia św. Stanisław Kostki
Ul. Górniczego Stanu 22, 40 – 469 Katowice
tel. (32) 256-07-90

Ul. Górniczego Stanu 22, 40 – 469 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).