Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Michała Archanioła

Parafia ta została erygowana w 1981 roku, jednak już od 1958 roku, na jej obszarze odprawiane były nabożeństwa, które sprawowano w zabytkowym drewnianym kościółku. Pochodzi on z 1510 roku i posiada wolno stojącą wieżę, datowaną na XVII wiek. Został on przeniesiony z Syryni w roku 1938 i stanął w Parku Kościuszki. Dopiero rok 1988 przyniósł możliwość zaplanowania budowy nowej świątyni. Wybrano projekt Andrzeja Gałkowskiego, w roku 1992 zakupiono teren pod budowę świątyni a rok później uzyskano zgodę na jej rozpoczęcie. Początkowo zbudowano dzwonnicę, na której zawisły dzwony ufundowane przez: Wojciecha Kilara, Barbarę Kilar oraz rodzinę Raj z parafii św. Michała. W 2001 roku dokonano poświęcenia oraz oficjalnej konsekracji nowej świątyni pw. Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności, wchodzącej w skład parafii.

Drewniany kościółek nadal jest używany do odprawiania nabożeństw. W jego centralnej części, nad ołtarzem znajduje się kopia franciszkańskiego Krzyża z San Damiano. Ponadto we wnętrzu zachowany został korpus XVII-wiecznej ambony oraz rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem, której powstanie szacowane jest na początek XVI wieku. W 2009 roku teren kościelny został wzbogacony o lapidarium w skład którego wchodzą: trzy nagrobki, kamień graniczny oraz kamień drogowy. Parafia zarządza dużym obszarem, w skład którego wchodzi stary kościół, nowy kościół, dzwonnica oraz baszta. Otoczenie budynków jest bardzo dobrze zaprojektowane oraz wykonane z dbałością o jakość wykończenia. Świetlik, znajdujący się na suficie świątyni Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności jest niezwykle interesującą formą, wyróżniającą budynek pośród innych obiektów sakralnych w okolicy.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Gawronów 20, 40-527 Katowice
tel. (32) 205-40-61

Gawronów 20, 40-527 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).