Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej

Pierwotnie teren katowickich Szopienic należał administracyjnie pod parafię w Mysłowicach. Z racji licznych starań mieszkańców Szopienic, o wydzielenie własnej parafii oraz budowę kościoła, postanowiono o zrealizowaniu propozycji wiernych. Początkowo skupiono się na budowie kościoła tymczasowego, pod który w roku 1868 wmurowano kamień węgielny. Budowa trwała zaledwie dwa miesiące. Pierwsza świątynia zbudowana była z piaskowca, posiadała trzy ołtarze a w latach 1875 – 1885 doczekała się rozbudowy i montażu organów. Mimo to, kościół nie był wystarczająco duży dla tak dynamicznie rozrastającej się wspólnoty. Dlatego też rozpoczęto starania o budowę większej świątyni, wg. projektu architekta Grundmana.

Kamień węgielny pod jej budowę wmurowano w roku 1884. Prace budowlane trwały do roku 1887, kiedy też dokonano oficjalnego poświecenia budynku. Konsekrowano ją w 1902 roku.

Jest to kościół w stylu neogotyckim z wyjątkowo bogatymi w zdobienia elementami wyposażenia. Został wybudowany z czerwonej cegły i taki charakter posiada do dziś. Ołtarz główny prezentuje się na tle trzech dużych witraży a tuż przed nim, pod sklepieniem znajduje się rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa w towarzystwie Maryi oraz św. Jana.

Wspólnota, skupiona w tej parafii, prężnie działa w różnorodnych grupach, pośród których warto wymienić: Dzieci Maryi, Schola, Oaza Młodzieżowa, Krąg Biblijny, Domowy Kościół, Świecki Zakon Karmelitański i Rodzina Szkaplerza Świętego, czy Żywy Różaniec.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej
Powstańców Śląskich 3, 40 – 377 Katowice
tel. (32) 256-93-71

Powstańców Śląskich 3, 40 – 377 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).