Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Jacka

Ludność zamieszkująca dzisiejszą dzielnicę Ochojec, należała pierwotnie do parafii w Mikołowie. Następnie, w roku 1902 powstał klasztor ojców franciszkanów w Panewnikach i to oni przejęli opiekę duszpasterską nad dzielnicą. Jednakże nadal dystans, jaki musieli pokonywać wierni, by móc uczestniczyć w nabożeństwach był zbyt duży. Postanowiono więc o budowie własnego kościoła. W 1930 roku powstał w pobliskich Piotrowicach tymczasowy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okres ten charakteryzuje się bardzo dynamicznym wzrostem liczby ludności dzielnicy, co zdeterminowało wspólnotę w kierunku wybudowania właściwej świątyni, odpowiadającej potrzebom ludności. Tak więc, w roku 1936 powołano Komitet Budowy Kościoła.

Początkowo tymczasowa kaplica, dla parafii w Ochojcu, mieściła się w dawnej hali maszyn. Jej poświecenia dokonano w 1936 roku. Rok później udało się zakupić plac kościelny i rozpocząć pierwsze prace budowlane. Świątynia miała powstać wg projektu Henryka Cambioca i Emanuela Witta. Wybuch II wojny światowej przerwał budowę a w niedokończonym kościele, przystosowanym do odprawiania nabożeństw, znalazły się ołtarze z tymczasowego, starego kościoła. Poświecenie świątyni było możliwe dopiero w roku 1940. Prace wykończeniowe były kontynuowane po zakończeniu działań wojennych. Oficjalne erygowanie parafii nastąpiło w roku 1958. W latach ’70 XX wieku udało się dokończyć prace budowlane, wtedy też postawiono wreszcie wieże kościelne. Poświecenie wykończonej już świątyni miało miejsce w roku 1975.

Pod zwierzchnictwem duszpasterskim parafii znajdują się dwie kaplice szpitalne w Centralnym Szpitalu Górniczym w Ochojcu.

Parafia św. Jacka
Leśna 14, 40 – 624 Katowice
tel. (32) 202-88-40

Leśna 14, 40 – 624 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).