Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Barbary

Na początku XX wieku, w katowickim Giszowcu znacząco wzrosła liczba mieszkańców, co było spowodowane napływem górników, podejmujących pracę w zlokalizowanej nieopodal, obecnej kopalni Wieczorek. Starania o wybudowanie kościoła oraz wydzielenie parafii dla wspólnoty zaowocowały powstaniem świątyni św. Stanisława Kostki, która jednakże już po dwóch dekadach okazała się zbyt mała, w stosunku do potrzeb, posiadanych przez wspólnotę. Dlatego tez podjęto starania o utworzenie kolejnej parafii i budowy kościoła, który sprosta tak dużej liczbie wiernych. W staraniach tych rok 1983 okazał się przełomowy, ponieważ Giszowiec uzyskał wtedy pozwolenie na budowę nowego kościoła, którego patronką miała zostać św. Barbara. Rok później udało się wybudować tymczasową kaplicę i nastąpiło oficjalne erygowanie parafii. W roku 1989 miało miejsce poświęcenie kaplicy nabożeństw tygodniowych, która dedykowana została miłosierdziu Bożemu. Konsekracja całej świątyni nastąpiła w roku 1994.

Jej projektem zajął się Zygmunt Fagas. Świątynia jest duża, okazała, posiada liczne witraże oraz strzelistą wieżę z krzyżem, umieszczoną nad głównymi drzwiami wejściowymi. W ołtarzu głównym, na szczególną uwagę zasługuje duży witraż z wizerunkiem św. Barbary. Po jego bokach znajdują się efektowne polichromie.

Pod opieką parafii funkcjonują dwa podmioty charytatywne: Oratorium dla Młodzieży im. św. Brata Alberta oraz Świetlica Środowiskowa Profilaktyczno-Wychowawcza im. św. Brata Alberta oraz liczne grupy parafialne.

Parafia św. Barbary
Młodzieżowa 10, 40 – 485 Katowice
tel. (32) 256-00-18

Młodzieżowa 10, 40 – 485 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).