Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Antoniego z Padwy

W związku ze znaczącym wzrostem liczby mieszkańców Dąbrówki Małej, na przełomie XIX i XX wieku, pojawiła się potrzeba wydzielenia parafii oraz budowy kościoła. Zaprojektowanie świątyni powierzono J. Meyersowi i R. Fiszerowi. Budowa miała miejsce w latach 1911 – 1912. Konsekracja świątyni nastąpiła dopiero w roku 1934. W efekcie wichury, w roku 1948 uległa zniszczeniu część kopuły na wieży kościelnej.

Świątynia posiada styl neobarokowy z elementami modernistycznymi a jej fasadę ozdabia wieża. Wewnątrz panuje styl neoromański. Na szczególna uwagę zasługuje tam ołtarz główny, autorstwa Henryka Mrowca. Wykonany on został z drewna dębowego, posiada alabastrowe zdobienia oraz efektowne złocenia. W jego centralnej części umieszony został obraz Madonna ze św. Antonim. Znajduje się tam także obraz Matki Boskiej Boguckiej oraz rzeźby św. Barbary i św. Floriana. Kościół ten posiada także cztery zabytkowe konfesjonały, pochodzące z roku 1912. O jego wyjątkowości i wartości świadczy fakt, iż w roku 1994 został wpisany do rejestru zabytków. We wnętrzu świątyni znajduje się tablica pamiątkowa, poświęcona mieszkańcom Dąbrówki Małej, którzy polegli w walce o Ojczyznę, podczas I wojny światowej. Ponadto parafia jest bogata w liczne relikwie: św. Antoniego, św. Krzyża, św. Franciszka, św. Klary, św. Stanisława Kostki, św. Kamila, św. Papieża Piusa X, św. Bronisławy, św. Tymoteusza oraz św. Modestiny. Na terenie parafii, w roku 1916 założono klasztor sióstr św. Jadwigi.

Parafia św. Antoniego z Padwy
Niepodległości 4, 40 – 311 Katowice
tel. (32) 256-60-84

Niepodległości 4, 40 – 311 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).