Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Antoniego z Padwy

Znajduje się ona na terenie katowickiej dzielnicy Panewniki. Opiekę duszpasterską sprawują w niej przedstawiciele Zakonu św. Franciszka z Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Przybyli oni na teren Panewnik już w roku 1902. W latach ’50 XX pojawiła się idea wydzielenia parafii dla mieszkańców Starych Panewnik i Wymysłowa. W roku 1958 udało się wspólnocie przejąć budynek dawnej restauracji, który został przystosowany do celów sakralnych. W kolejnych latach budynek przechodził liczne przebudowy i remonty, co dało możliwość wygospodarowania na jego obszarze zarówno miejsca na klasztor jak i na kościół. Dom zakonny, stworzony na tym terenie, został erygowany w roku 1980. Rok później udało się doprowadzić do oficjalnego ogłoszenia wydzielenia nowej parafii.

Budynek kościoła nie przypomina swoim zewnętrznym kształtem typowych budowli sakralnych. Jego wnętrze natomiast posiada wiele interesujących elementów dekoracyjnych. W ołtarzu głównym na szczególną uwagę zasługuje obraz z podobizną św. Antoniego. Znajduje się tam także kilka figur świętych, obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz ozdobne stacje Drogi Krzyżowej.

Na terenie placu kościelnego znajdują się murowane kapliczki ze stacjami Drogi Krzyżowej, które doskonale współgrają z otaczającymi je, rozłożystymi drzewami. Wzdłuż kapliczek znajdują się wybrukowane alejki. Na placu kościelnym posadzone zostały także liczne elementy małej architektury zielonej.

Parafia św. Antoniego z Padwy
Panewnicka 463, 40 – 774 Katowice
tel. (32) 252-73-58

Panewnicka 463, 40 – 774 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).