Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia św. Anny

Na początku XX wieku, ludność zamieszkująca katowicki Janów była przynależna do kościoła w Mysłowicach, który był oddalony o około 4 km. Dystans ten oraz rozrastająca się populacja dzielnicy spowodowały, iż mieszkańcy podjęli starania o wydzielenie własnej parafii oraz budowę kościoła. W roku 1912 udało się odłączyć od Mysłowic i nastąpiło erygowanie parafii św. Anny. Początkowo nabożeństwa odprawiane były w tymczasowej kaplicy, którą urządzono w dawnej kotłowni już w roku 1910. Projekt kościoła stworzyli Emilia i Georg Zillmann. Prace budowlane rozpoczęły się w 1914 roku, jednakże wybuch I wojny światowej je przerwał a ukończenie świątyni i poświęcenie jej miało miejsce w roku 1927.

Jest to budynek, który zachowano w stylu neobarokowym. Jego największą ozdobę stanowi bazylikowa kopuła, którą umieszczono w miejscu skrzyżowania się nawy głównej oraz poprzecznej. Ozdobiona jest ona polichromiami przedstawiającymi świętych oraz błogosławionych. Ołtarz główny jest wyjątkowo mocno zdobiony i znajdują się w nim relikwie św. Placyda oraz św. Klemencji. Ołtarze boczne, także bardzo ozdobne, poświęcono św. Barbarze oraz Matce Boskiej. Inne interesujące elementy wystroju wnętrza to ambona, chrzcielnica oraz Stacje Drogi Krzyżowej. Parafia szczyci się także posiadaniem 75 głosowych organów, które pochodzą z roku 1927.

We wspólnocie działają liczne grupy wiernych, m.in.: Dzieci Maryi, Grupa Modlitwy O. Pio, Legion Maryi oraz Podwórkowe Kółko Różańcowe. Pod jej zwierzchnictwem pracują także siostry jadwiżanki.

Parafia św. Anny
Plac Wyzwolenia 21, 40 – 423 Katowice
tel. (32) 356-96-22

Plac Wyzwolenia 21, 40 – 423 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).