Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Przemienienia Pańskiego

Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1974-1977, na miejscu wcześniejszej świątyni, która była stosunkowo mała a ponadto ucierpiała podczas bombardowania w okresie II wojny światowej. Brak zgody władz państwowych na rozbudowę budynku w latach ’50 spowodował, iż przeprowadzono jego mały remont w oczekiwaniu na wstępne porozumienie. Wreszcie rok 1973 przyniósł zgodę na rozbudowę, którą rozpoczęto natychmiast. Na początku zajęto się projektem, a właściwe prace budowlane ruszyły w 1975 roku. Trzy lata później świątynia została poświęcona, zaś erygowanie parafii miało miejsce w roku 1985.

Od 26 sierpnia 2012 roku kościół znajduje się pod zarządem Ojców Dominikanów, którzy już od dawna zabiegali o sprawowanie posługi duszpasterskiej na tym obszarze. W związku ze wspomnianym przekształceniem, na terenie parafii powstał pierwszy męski zakon dominikański na Górnym Śląsku oraz dziewiętnasty w kraju. Początkowo w katowickiej parafii działało pięciu zakonników, którzy tworzyli tzw. dom zakonny. Rok później dołączył szósty zakonnik, co umożliwiło przekształcenie grupy w Konwent Przemienienia Pańskiego.

Dominikanie prowadzą różnorodne grupy parafialne, m.in. Duszpasterstwo młodzieży Pokład, Duszpasterstwo Akademickie Gniazdo, Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Legion Maryi, Żywy Różaniec czy Dominikańskie Duszpasterstwo Rodzin. W ramach wspólnoty, wierni mogą liczyć również na pomoc dla anonimowych alkoholików czy spotkania z szafarzami nadzwyczajnymi.

Parafia Przemienienia Pańskiego
Sokolska 12, 40-084 Katowice
tel. (32) 203-70-15

Sokolska 12, 40-084 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).