Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi

Parafia ta znajduje się na katowickim Brynowie, który pierwotnie należał do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Po zakończeniu II wojny światowej pojawił się pomysł wybudowania kościoła na tym terenie oraz wydzielenie dla osiedla samodzielnej parafii. Początkowo nabożeństwa były odprawiane w prowizorycznej kaplicy, utworzonej w budynku przedwojennej świetlicy strzeleckiej. Przystosowanie tego pomieszczenia do celów sakralnych trwało około 2 miesięcy a w prace nad nim zaangażowani byli jeńcy wojenni, przebywający na terenach kopalni „Wujek”. Ich wkład to wykonanie stacji Drogi Krzyżowej oraz pomalowanie ścian. Ołtarz główny został sprowadzony z bytomskiej parafii Rozbark.

Do roku 1951 kaplica miała status kościoła filialnego parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Staraniem księdza proboszcza oraz wiernych, w roku 1951 nastąpiło oficjalne wydzielenie brynowskiej parafii (w charakterze kuracji). Sześć lat później rozpoczęła się budowa kościoła właściwego. Budowla powstała według projektu Karola Gierlotki. Poświęcenie świątyni odbyło się w 1957 roku. Oficjalne erygowanie parafii nastąpiło w roku 1992.

W kościele tym na szczególną uwagę zasługują nietypowe witraże, które zostały osadzone w okrągłych oknach oraz organy renomowanej firmy Marcussen, które zostały przewiezione z ewangelickiego kościoła w Hamburgu w roku 1999. Świątynia ta posiada także wieżę z trzema dzwonami, ufundowanymi przez Barbarę i Wojciecha Kilarów. Zawisły one w roku 1996.

W ramach wspólnoty działa wiele grup parafialnych, pośród których warto wymienić: Dzieci Maryi, Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Grupa Słowa Bożego, Grupa Słowa Życia Focolari, Żywy Różaniec, Schola oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi
Jana Przyklinga 12, 40 – 551 Katowice
tel. (32) 251-86-60

Jana Przyklinga 12, 40 – 551 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).