Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Początkowo wierni, zamieszkujący katowickie Murcki należeli do parafii w Tychach. Jednakże duża odległość od świątyni spowodowała, iż wspólnota rozpoczęła starania o wydzielenie na własnym terenie nowej parafii oraz wybudowanie kościoła. Oficjalne potwierdzenie utworzenia nowej parafii nastąpiło w roku 1925. Aby móc odprawiać nabożeństwa, stworzono tymczasowy kościół, z wykorzystaniem baraku, w którym w okresie Powstań Śląskich stacjonowało niemieckie wojsko. Poświęcenie tego budynku nastąpiło w roku 1920. Dało to impuls do organizowania się wiernych w liczne wspólnoty: Kongregacja Panien Chrześcijańskich, Stowarzyszenie Matek Polek i Mężów Katolickich czy Różaniec Święty.

W roku 1924 kościół zawalił się pod wpływem zalegającego na nim śniegu. Jego odbudowa trwała 5 miesięcy. Jednakże była to świątynia, która swoimi rozmiarami nie mogła w pełni zaspokoić potrzeb rozrastającej się wspólnoty. Dlatego też podjęto decyzję o budowie kościoła właściwego. Plac na którym miał stanąć, został poświęcony w roku 1930 a prace budowlane ruszyły rok później. Projekt świątyni stworzył Zygmunt Gawlik. Poświęcenie kościoła odbyło się w 1934 roku a wyposażanie wnętrza trwało przez kilka kolejnych lat. Budynek kościoła jest niezwykle okazały, wystawiony został na planie koła a jego fasada wyposażona jest w arkady i portyk. Na szczycie znalazła się płaska kopuła a wieża została zakończona nadbudową cylindryczną. Tłem dla ołtarza głównego jest monumentalny witraż.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
Solskiego 2/112, 40 – 749 Katowice
tel. (32) 255-61-95

Solskiego 2/112, 40 – 749 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).