Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Jest to stosunkowo młoda parafia, która powstała w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia należytej obsługi duszpasterskiej, na terenie prężnie rozwijającego się osiedla Piotrowice. Starania o utworzenie samodzielnej parafii rozpoczęły się w roku 1986, kiedy to podjęto decyzję o budowie kościoła, który miałby służyć wspólnocie. Przedsięwzięcie to było jednakże zaplanowane na kilka lat, a potrzeba odprawiania nabożeństw już zaistniała. Dlatego też najpierw postawiono kaplicę tymczasową, która została poświęcona w roku 1988. Ona także była pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Cztery miesiące później parafia tymczasowa została oficjalnie erygowana. Podpisanie dekretu o ostatecznym wydzieleniu samodzielnej parafii w Piotrowicach miało miejsce w roku 1990.

Przygotowania do budowy kościoła były czasochłonne, zwłaszcza ze względu na jego rozmiary. Projekt świątyni oraz budynków przyległych stworzyli: Jacek Leśko oraz Barbara Rowińska. Wmurowanie kamienia węgielnego, poświęconego przez Jana Pawła II podczas trzeciej pielgrzymki do Ojczyzny, nastąpiło w roku 1997. Poświęcenie świątyni odbyło się w roku 2004, jednakże pierwsza msza, odprawiona w surowych murach kościoła, miała miejsce już w 1999 roku.

Kościół ten posiada bardzo interesującą architektonicznie bryłę, która wyróżnia się na tle sąsiednich obiektów sakralnych. Jego dodatkowym atutem jest to, iż został wybudowany na rozległym placu kościelnym, umożliwiającym odpowiednią ekspozycję budynku. Plac wokół kościoła jest bardzo dobrze zagospodarowany i utrzymany.

Wnętrze świątyni jest wyjątkowo jasne a jej największą ozdobą jest ołtarz główny, w którym znajduje się rzeźba, przedstawiająca trzy postacie Boga. Będąc w świątyni warto także zwrócić uwagę na polichromie, znajdujące się po bokach ołtarza.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Radockiego 251, 40 – 645 Katowice
tel. (32) 206-14-00

Radockiego 251, 40 – 645 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).