Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Matki Bożej Różańcowej

Mieszkańcy katowickiego osiedla Zadole posiadali swój kościół parafialny w oddalonym znacznie Ochojcu. Rozwój dzielnicy oraz chęć do posiadania własnej świątyni zmotywowały mieszkańców do podjęcia działań w tym zakresie. W roku 1983 udało się uzyskać zgodę biskupią na budowę nowego kościoła. Trudna sytuacja polityczno-społeczna, panująca w owych czasach spowodowała, iż wystąpiły trudności z wyznaczeniem miejsca pod budowę świątyni, gdyż władze państwowe nie zaakceptowały wskazanej działki. Kolejna lokalizacja spotkała się ze sprzeciwem urzędu gazowniczego i górniczego. Ostatecznie udało się dokonać wiążących ustaleń w roku 1983. Początkowo została wzniesiona tymczasowa kaplica. Poświęcenie jej oraz erygowanie parafii miało miejsce w roku 1984. Budowa kościoła właściwego trwała do początku lat ’90 a jego oficjalne poświęcenie odbyło się w 1992 roku.

Wnętrze świątyni posiada nowoczesny wystój, stół ołtarzowy ma ciekawą formę, tak samo jak rzeźba Ukrzyżowanego Chrystusa, znajdująca się w ołtarzu głównym. Całości dopełnia futurystyczna chrzcielnica. Okazałe oświetlenie świątyni także stanowi jej bardzo duży atut. Wnętrze jest jasne i przestronne. Na zewnątrz kościół także posiada niezwykle oryginalną formę, z licznymi zakrzywieniami oraz nietypową w formie wieżą kościelną. Plac kościelny jest bardzo dobrze zagospodarowany, posiada wybrukowane alejki oraz kilka elementów architektury zielonej, które doskonale współgrają z ceglanymi ścianami świątyni, utrzymanymi w naturalnej kolorystyce.

Parafia Matki Bożej Różańcowej
Zadole 36, 40 – 719 Katowice
tel. (32) 252-49-40

Zadole 36, 40 – 719 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).