Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Matki Bożej Piekarskiej

Rozrastająca się bardzo dynamicznie liczba mieszkańców katowickiego osiedla Tysiąclecie spowodowała, iż w roku 1983 pojawiła się koncepcja wydzielenia nowej parafii. W założeniu miała to być kaplica, która służyła by głównie osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Jej zaprojektowania podjęli się Henryk Buszko oraz Aleksander Franta. Prace budowlane ruszyły już w roku 1984. Pięć lat później udało się wybudować salki katechetyczne, w sąsiedztwie świątyni. Rok 1990 przyniósł wbudowanie kamienia węgielnego, który został osobiście poświęcony przez Jana Pawła II. Uroczysta konsekracja kaplicy, która ostatecznie uzyskała rangę kościoła odbyła się w roku 1990. Ciekawostką jest fakt, iż od 2012 roku parafia jest w posiadaniu relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona ludzi młodych oraz ludzi gór.

Budynek kościoła jest zachowany w stylu modernistycznym. W jego wnętrzu warto zwrócić uwagę na zdobienia ołtarza głównego, liczne figury świętych oraz bardzo interesujące stacje Drogi Krzyżowej. Plac kościelny jest bardzo dobrze zagospodarowany, posiada wiele elementów architektury zielonej. Budynek kościoła wyposażony został również w wyjątkowo efektowną iluminację.

Prężnie działająca wspólnota parafialna, zrzesza się w licznych grupach, pośród których warto wymienić: Bractwo Trzeźwości, Dzieci Maryi, Grupę Miłosierdzia, Klub Integracji Społecznej, Klub Integracji Katolickiej, Oazę Młodzieżową, Straż Honorową NSPJ, Scholę Parafialną czy Zespół Charytatywny.

Parafia Matki Bożej Piekarskiej
Ułańska 13, 40 – 887 Katowice
tel. (32) 254-72-70

Ułańska 13, 40 – 887 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).