Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Historia tej szopienickiej parafii jest bardzo ciekawa. W roku 1957 pojawił się pomysł, by na terenie Burowca wydzielić samodzielną parafię. Zebrał się w związku z tym Komitet Budowy Kościoła, zakupiono odpowiedni grunt oraz wybrano projekt. Tutaj pojawił się problem, ponieważ przedstawiciele Wydziału Sztuki Sakralnej Kurii Diecezjalnej uznali pomysł inż. Kazimierza Szołtykowskiego za zbyt nowoczesny i nie wyrazili zgody na jego realizację. Architekt podjął się stworzenia kolejnego projektu, który został ukończony pół roku później. Jednakże on nie uzyskał znów aprobaty ze strony Urzędu Miasta. Dlatego też w roku 1958 postanowiono wybudować tymczasową, drewnianą kaplicę, która miałaby służyć wspólnocie. Jej pojawienie się zaowocowało problemami z prokuraturą, grzywną oraz nakazem rozbiórki, wydanym przez władze państwowe.

Ostatecznie zgoda na powstanie świątyni, została wydana przez władze miejskie w roku 1979. Budowa kościoła właściwego rozpoczęła się w roku 1981. Konsekracja świątyni odbyła się sześć lat później. Oficjalne erygowanie parafii miało miejsce w roku 1980.

Bryła kościoła jest nietypowa, przypomina prostopadłościan z dobudowaną z boku wieżą, zakończoną na płasko. Jego wnętrze jest jasne, ascetyczne. Główną ozdobę stanowi duży krzyż, który znajduje się w centralnej części ołtarza głównego. Na tylnej ścianie kościoła utworzona została kaplica poświęcona św. Teresie. Rozległy plac kościelny z licznymi elementami architektury zielonej umożliwia dobrą ekspozycję budynku.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Siewna 25, 40 – 339 Katowice
tel. (32) 700 36 70

Siewna 25, 40 – 339 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).