Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej

Jest to jedna z najmłodszych parafii na terenie Katowic. Jej erygowanie miało miejsce w roku 2010. Jednakże już znacznie wcześniej, bo od roku 2007, na miejscu planowanej budowy kościoła odbywały się regularne spotkania wiernych. W każdy trzynasty dzień miesiąca, odprawiano tutaj nabożeństwa fatimskie – w okresie od maja do października.

Rok 2008 przyniósł możliwość wybudowania tymczasowej, drewnianej kaplicy, która miała służyć wiernym do momentu, aż nie zostanie dokończona budowa kaplicy murowanej. Postawienie jej było dość sprawne, gdyż pierwsza uroczysta Pasterka, została w niej odprawiona już w 2010 roku. Oczywiście kaplica ta także posiada charakter tymczasowy, gdyż nie jest ona wystarczająco duża, by trwale służyć wspólnocie. W roku 2013 metropolita katowicki poświęcił oraz wmurował kamień węgielny, pod budowę kościoła właściwego, którego ukończenie jest planowane na rok 2017.

Obecnie służąca wspólnocie kaplica jest zachowana w stylu ascetycznym. Posiada nieliczne drewniane zdobienia oraz okna wypełnione częściowo luksferami. W centralnej części ołtarza głównego znajduje się krzyż oraz figura Matki Bożej Fatimskiej. Największą ozdobą wnętrza budynku są stacje Drogi Krzyżowej.

Projekt nowego kościoła przewiduje postawienie budynku o strzelistej, trójkątnej formie i nowoczesnym wyglądzie. Asymetryczna wieża kościelna ma być wykonana z połączenia metalu oraz szkła, na jej szczycie zamontowany będzie krzyż.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej
Bukszpanowa 26, 40 – 750 Katowice
tel. (32) 602-121-705

Bukszpanowa 26, 40 – 750 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).