Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia ta znajduje się na katowickim osiedlu Podlesie, które pierwotnie należało pod parafię w Mikołowie. Pomysł wybudowania na tym terenie kościoła oraz wydzielenia własnej parafii pojawił się jeszcze przed I wojną światową. Rzeczywiste działania związane z realizacją, pojawiły się jednakże dopiero w roku 1920, kiedy to założono Komitet Budowy Kościoła. Prace na placu budowy przebiegały wyjątkowo sprawnie i umożliwiły postawienie budynku w stanie surowym, pokrytego dachem, jedynie w cztery miesiące. Większość osób, biorących udział w tych pracach nie pobierała wynagrodzenia, co także znacząco przyspieszyło ich realizację. Oficjalne poświęcenie świątyni odbyło się rok później a decyzja o erygowaniu parafii została podjęta w 1925 roku. Początkowo kościół ten pełnił rolę filialnego dla parafii w Mikołowie.

Budynek został wymurowany z cegieł, jego bryła jest zwarta i góruje nad nią jedynie wieża z dzwonnicą. Wewnątrz kościoła, na szczególna uwagę zasługuje ołtarz główny, w którym znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Korony Polskiej. To wierna kopia jasnogórskiego obrazu, której autorem jest ceniony artysta prof. Bolesław Rutkowski. Innym, szczególnie interesującym elementem wystroju świątyni są okazałe witraże, autorstwa Hanny Szczypińskiej. Większość z nich poświęconych jest osobie Jezusa Chrystusa. Półkolisty witraż, znajdujący się nad głównym wejściem poświęcony zaś został Matce Bożej Częstochowskiej oraz św. Stanisławowi i św. Wojciechowi.

Parafia ta jest miejscem działalności licznych wspólnot: Bractwo Różańcowe, Czciciele Najświętszego Sakramentu, Dzieci Maryi, Franciszkański Zakon Świętych, Grupa Modlitewna Taize, Przyjaciele misji, Ruch Światło-Życie, Rycerze św. Franciszka czy Zespół charytatywny.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
Piotra Michałowskiego 9, 40 – 748 Katowice
tel. (32) 202-97-12

Piotra Michałowskiego 9, 40 – 748 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).