Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Sienkiewicza

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nekropolii w Katowicach. Została ona założona w roku 1911. Administracyjnie podlega parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. W roku 1983, z racji znaczącego wzrostu liczby mieszkańców parafii, teren cmentarza został powiększony. Oprócz wielu zabytkowych grobowców, na terenie nekropolii znajduje się także kaplica pogrzebowa, która powstała w okresie 20-lecia międzywojennego a jej projekt prezentuje styl modernistyczny. Wybudowana została ona z cegły i posiada charakterystyczną wieżę z dwoma mozaikami. Ciekawostką jest, iż w roku 1969 na terenie cmentarza przeprowadzona została rura ciepłownicza. Teren nekropolii jest bardzo zadbany. Posiada ona wybrukowane alejki, metalowe ogrodzenie oraz harmonijny układ grobów. Na jej obszarze znajduje się wiele rozłożystych drzew oraz mniejszych elementów architektury zielonej. Obiekt ten ma charakter czynny, nadal odbywają się na nim pochówki.

Na cmentarzu tym spoczywa wiele wybitnych osobistości, związanych z regionem. Pośród najsławniejszych warto wymienić: Krystynę Bochenek – dziennikarka i polityk, Zbigniewa Cybulskiego – aktor, Jerzego Dudę Gracza – wybitny malarz i scenograf, Henryka Mikołaja Góreckiego – kompozytor, Jerzego Kawalca – muzyk, Wojciecha Kilara – pianista, kompozytor, Józefa Kurpasa – katowicki biskup pomocniczy, Stanisława Ligonia – pisarz, redaktor czy Alfreda Szklarskiego – pisarz. To osoby, które znane były nie tylko na arenie ogólnopolskiej ale wsławiły się także swoimi talentami na świecie.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Sienkiewicza 47, 40 – 039 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).