Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Panewnicka

Cmentarz ten jest zlokalizowany naprzeciwko zabytkowej bazyliki O.O. Franciszkanów. Na jego obszarze może zmieścić się nawet do 10 000 mogił jednocześnie. Założycielem oraz fundatorem miejsca był Nepomucen Wielebski, syndyk apostolski klasztoru franciszkańskiego, który sam spoczął na założonym przez siebie cmentarzu. Jego wydzielenie miało miejsce na początku XX wieku. Już w 1911 roku, na jego terenie pochowano pierwszych braci franciszkanów. Poświęcenie cmentarza nastąpiło w roku 1914. Nierozerwalny związek z pobliskim klasztorem zaowocował tym, iż w centralnej części nekropolii znajduje się wydzielony obszar, przeznaczony na groby Ojców Franciszkanów oraz Sióstr Najświętszej Marii Panny.

Obecnie, pochówki na cmentarzu odbywają się jedynie w wielopokoleniowych grobach rodzinnych. Na obszarze cmentarza działa Dom Pogrzebowy a jego teren jest udostępniany dla odwiedzających od świtu do zmierzchu.

Warte zaznaczenia jest to, iż na cmentarzu znajduje się pomnik oraz zbiorowy grób Obrońców Katowic, w którym złożone zostały szczątki 105 powstańców, harcerzy zamordowanych przez wojska hitlerowskie w 1939 roku. Mogiła w czasach wojny została zrównana z ziemią a na jej miejscu okupanci wytyczyli alejkę, by zapobiec czczeniu zmarłych. Jednakże po zakończeniu wojny ciała zostały ekshumowane, pochowano je w zbiorowej mogile a pomnik ku czci zmarłych bohaterów postawiono w roku 1961. Drugim wartym uwagi elementem cmentarza jest grób zbiorowy i pomnik żołnierzy oraz członków wojskowych organizacji niepodległościowych, którzy polegli w latach 1945-1956. Jest to tzw. Pomnik Ofiar Stalinizmu w Katowicach.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Panewnicka 45, 40-730 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).