Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Murckowska

Nekropolia ta jest największym obszarowo miejscem pochówku w mieście, jej powierzchnia liczy ponad 30 ha. W związku z tym nazywana jest Centralnym Cmentarzem Komunalnym. Jest to stosunkowo młody cmentarz, gdyż został zaprojektowany w 1983 roku a oddany do użytku w roku 1984. Dlatego też obecnie, jego obszar jest zagospodarowany jedynie w 30%. Na terenie nekropolii znajduje się nowocześnie zaprojektowany oraz funkcjonalnie wykonany dom pogrzebowy. Teren wokół niego jest bardzo dobrze zagospodarowany, z zachowaniem dużej przestrzenności. W jego skład wchodzą dwie kaplice, w których mogą być odprawiane uroczystości pogrzebowe w różnych obrządkach religijnych oraz świeckich. Przy domu pogrzebowym działa kostnica, wyposażona w nowoczesne urządzenia schładzające oraz prosektorium, zapewniając kompleksową obsługę klientów.

Sam cmentarz został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić harmonijny układ grobów, posiada liczne przestrzenie otwarte, szerokie alejki oraz dużo elementów architektury zielonej. Dla wygody odwiedzających go osób, jest czynny przez cały rok – od świtu do zmierzchu. Dla bezpieczeństwa gości jak również ograniczenia aktów wandalizmu, związanych z kradzieżami oraz dewastacją nagrobków, w 2008 roku, na cmentarzu został zamontowany system monitoringu. W obszarze jego działania znajdują się wybrane strefy. Przy nekropolii znajduje się obszerny parking. Pomimo iż cmentarz jest zlokalizowany w centralnej części miasta, dojazd do niego jest wyjątkowo sprawny.

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Murckowska 9, 40-266 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).