Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Michałowskiego

Jest to cmentarz parafialny dla kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w katowickiej dzielnicy Podlesie Śląskie. Teren nekropolii jest niewielki i zajmuje prostokątny obszar, który jest wyjątkowo dobrze zagospodarowany i utrzymany. Teren cmentarza ogrodzony został metalowym płotem, który posiada murowane słupki. Bramy wejściowe znajdują się od strony ulic: Marzanny oraz Storczyków. Wzdłuż ogrodzenia znalazło się wiele miejsc parkingowych, utwardzonych bądź wybrukowanych. Główna brama wejściowa otoczona jest murowanym płotem a tuż za nią znajduje się kaplica cmentarna, wybudowana z tożsamego materiału, w wyjątkowo prostej formie.

Wybrukowane alejki cmentarne dzielą jego obszar na sześć proporcjonalnie zbliżonych kwater, pośród których cztery i pół jest obecnie zajętych przez nagrobki. Resztę stanowi teren zielony. Na cmentarzu znajduje się kilka drzew oraz innych elementów małej architektury zielonej, które jednakże są posadzone jedynie w krańcach działki, na której rozlokowana jest nekropolia oraz w najbliższym sąsiedztwie kaplicy cmentarnej.

Odwiedzając tę nekropolię, warto zwrócić uwagę na znajdującą się na niej zbiorową mogiłę 13 mieszkańców Podlesia, którzy zostali zamordowani w obozach koncentracyjnych, podczas trwania II wojny światowej. Kolejny zbiorowy grób poświęcony jest 37 Polakom, którzy zostali rozstrzelani przez wojska hitlerowskie w lesie w Zarzeczu 17 września 1939 roku. Trzecia zbiorowa mogiła zawiera w sobie szczątki niezidentyfikowanych żołnierzy niemieckich, którzy polegli na tych terenach w okresie II wojny światowej.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Michałowskiego 47, 40 – 748 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).