Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Meteorologów

Jest to cmentarz wojskowy, który został założony w latach dwudziestych XX wieku. Znajduje się on na terenie niegdysiejszego cmentarza jeńców wojennych z 1917 roku. Jest to rozległa nekropolia, która obejmuje swoim obszarem blisko 1,5 ha powierzchni. Działka, na której został ulokowany ma nieregularny kształt a aleja główna, z wybrukowaną nawierzchnią, dzieli teren nekropolii na dwie części. Duża liczba rozłożystych drzew, znajdująca się na obszarze cmentarza powoduje, iż panuje na nim kameralna atmosfera i cisza. Ogrodzenie obsadzone żywopłotem, nie zaburza koncepcji bliskości z naturalnym środowiskiem, dla tego miejsca.

Cechą charakterystyczną omawianego cmentarza jest unifikacja większości nagrobków, które posiadają postać jednolitych krzyży. Dodatkowo nekropolia bogata jest w mogiły zbiorowe oraz pomniki, poświęcone bohaterom walki za wolność. W roku 1963 wzniesiony został Pomnik Nieznanego Żołnierza i Powstańca Śląskiego. Ma on postać obelisku, wykonanego z piaskowca. Ponadto znajduje się tam także zbiorowa mogiła żołnierzy alianckich, którzy zginęli w trakcie działań wojennych. Jest ona ozdobiona dużym, kamiennym krzyżem. Nekropolia mieści w sobie także imienne mogiły wojenne żołnierzy, poległych podczas walk I wojny światowej. Pochowani są tam również przywódcy Powstań Śląskich. Pośród osób zasłużonych dla regionu, pochowanych na tym cmentarzu, warto wymienić takie nazwiska jak: Robert Oszek, Stanisław Mastalerz, Antoni Walczak, Karol Orliński czy Józef Alojzy Gawrych.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Meteorologów 15, 40 – 526 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).