Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Le Ronda

Cmentarz ten należy administracyjnie do parafii św. Antoniego z Padwy, który znajduje się naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy Popiełuszki. Jest to stosunkowo duża nekropolia, która została rozlokowana na obszarze ponad 2,11 ha.

Cmentarz został założony w roku 1913 na działce, którą podarował wspólnocie hrabia Tiele-Winckler. Znajduje się na obszarze o kształcie zbliżonym do trapezu, posiada metalowe ogrodzenie z bramami wejściowymi, ozdobionymi znakami krzyża. Alejki na cmentarzu są utwardzone, znajduje się tam także wiele rozłożystych drzew.

Odwiedzając nekropolię warto zwrócić uwagę na kilka mogił wojennych, znajdujących się na jego obszarze. Pierwsza z nich poświęcona jest siedmiu żołnierzom niemieckim, którzy polegli w walkach II wojny światowej. Drugi zbiorowy grób kryje w sobie szczątki więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, którzy zginęli podczas tzw. Marszu śmierci w styczniu 1945 roku w okolicach dzielnicy.

Trzeci wojenny grób zbiorowy pełni jednocześnie funkcję pomnika. Pochowani w nim zostali mieszkańcy Dąbrówki Małej, którzy polegli w trakcie walki o wolność Ojczyzny w czasie Powstań Śląskich oraz II wojny światowej. Pomnik ten został wykonany w formie dwóch tablic z nazwiskami poległych oraz rzeźbą orła podrywającego się do lotu. Tablice ułożone są w ten sposób, iż tworzą jednocześnie znak krzyża.

Jest tam również grób wybitnego historyka przemysłu terenów Górnego Śląska – doktora Emanuela Wilczoka, który stworzył wiele monografii z obszaru przemysłu cynkowego.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Le Ronda 18, 40 – 303 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).