Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Księdza Pawła Pośpiecha

Jest to stosunkowo duży cmentarz, gdyż zajmuje działkę o powierzchni ponad 2 ha. Administracyjnie przynależy on do parafii św. Józefa, zlokalizowanej na katowickim Załężu. Jego powstanie datowane jest na rok 1898, kiedy to powstawał też pobliski kościół. Plac, na którym został rozlokowany, wspólnota zakupiła już w 1894 roku. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie placu kościelnego, z którego prowadzi na teren cmentarza szeroka, wybrukowana alejka, przechodząca płynnie w alejkę główną nekropolii. Z drugiej strony, w bliskim sąsiedztwie znajdują się tory kolejowe. Działka, na jakiej został rozlokowany cmentarz posiada kształt trapezu, została otoczona niewysokim murem z cegieł oraz posiada na swoim terenie bardzo dużo rozłożystych drzew. Wybrukowane alejki przebiegają prostopadle.

Warto zaznaczyć, iż podczas II wojny światowej, dokładnie w latach 1943 – 1945, nekropolia ta podlegała administracyjnie pod zarząd władz miejskich.

Odwiedzając ten cmentarz, warto zwrócić uwagę na zabytkowe grobowce, zwłaszcza rodzinne, które posiadają bardzo interesujące zdobienia oraz figury. Nieopodal głównej alei mieszczą się groby pracowników kopalni Kleofas, którzy zginęli podczas różnych katastrof górniczych. Ponadto pochowany został tam ks. Józef Kubis, będący pierwszym proboszczem parafii na Załężu . Znajduje się tam także grób Konrada Bryzka, znanego lokalnej społeczności dyrygenta i skrzypka.

Na cmentarzu tym ulokowany został również Grób Dzieci Utraconych. Jest to zbiorowa mogiła, w której można pochować dzieci zmarłe w wyniku poronienia.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Księdza Pawła Pośpiecha 2, 40 – 852 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).