Kompleksowe Usługi Pogrzebowe w Katowicach

Nie musisz płacić gotówką

Poczekamy na wypłatę świadczenia pogrzebowego.

Pracujemy całodobowo

Nasze karawany dojadą do każdego miejsca.

Najtańszy pogrzeb

Wspólnie wybierzemy najlepszą opcje i załatwimy formalności.

Cmentarz ul. Francuska

Nekropolia ta jest jednym z najstarszych i najbardziej wartościowych, pod względem architektonicznym cmentarzy w Katowicach. Została założona w roku 1870, by mogła pełnić rolę cmentarza parafialnego dla kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Na terenie blisko 2,5 ha znajdują się liczne zabytkowe nagrobki, które zachwycają swoją wartością architektoniczną, ozdobami oraz wartością historyczną. Bardzo intersująca jest także kaplica św. Józefa, która została ufundowana przez ks. Józefa Cieślę. W jej podziemiach mieści się krypta fundatora oraz grób ks. V. Schmidta.

Z racji swojej renomy, w XX-leciu międzywojennym, pochówek na tym cmentarzu, był dla okolicznej ludności nobilitacją. W wyniku znacznego przeludnienia nekropolii, w roku 1940 zakazano tam pochówku osób, które nie należały do parafii, zarządzającej cmentarzem. W ramach odzyskiwania miejsca grzebalnego, zniszczonych zostało wiele zabytkowych grobowców, prezentujących dużą wartość historyczną oraz artystyczną.

Cmentarz ten sąsiaduje bezpośrednio z nekropolią ewangelicką. Na jego obszarze pochowanych zostało wiele osobistości, zasłużonych dla regionu. Spoczywają tam m. in. Jerzy Ziętek, Józef Rymer, Wojciech Korfanty, Kazimierz Skiba, Jan Mitręga czy Adam Didur. Jest tam także symboliczny grób posła na sejm II Rzeczpospolitej Zygmunta Sowińskiego, który zmarł w Dachau. Pomimo, iż cmentarz znajduje się obecnie w centrum miasta, posiada kameralny charakter, który zapewniają liczne i bardzo rozłożyste drzewa, znajdujące się na jego obszarze.

Zadzwoń na naszą całodobową infolinię Zakładu Pogrzebowego:

TELEFON DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO OBSŁUGUJĄCEGO TEN REJON (A NIE DO CMENTARZA CZY PARAFII!)

Francuska 26, 40 – 027 Katowice

Całodobowe Zakłady Pogrzebowe w Katowicach

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Oddział 1*

Dzielnice: Dąb, Koszutka, Os. Paderewskiego-Muchowiec, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa, Śródmieście, Wełnowiec-Józefowiec, Załęże

ul. Mikołowska, 40-389 Katowice

Oddział 2

Dzielnice: Bogucice, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Szopienice-Burowiec, Zawodzie

Katowice Bogucice

Oddział 3

Dzielnice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Załęska Hałda-Brynów

ul. Panewnicka, 40-389 Katowice

Oddział 4*

Dzielnice: Kostuchna, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Zarzecze

ul. Jankego, 40-389 Katowice

Oddział 4b*

Dzielnice: Podlesie, Zarzecze

ul. Wyszyńskiego, 43-190 Mikołów

ODDZIAŁY W KAŻDEJ DZIELNICY KATOWIC. POPROWADZIMY CIĘ KROK PO KROKU.

Polecamy naszego partnera: Zakład Pogrzebowy Mirander.

* Całodobowy transport zmarłych z Katowic. Obsługujemy cały kraj! W sprawie transportu z zagranicy prosimy o kontakt z centralą: (numer transportu pogrzebowego).